Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Borne Sulinowo

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Bornem Sulinowie

TO JUŻ DWA MIESIĄCE……

Minął drugi miesiąc funkcjonowania na terenie gminy Borne Sulinowo Klubu Senior +.

Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony seniorów. Jest nam niezmiernie miło, że seniorzy tak licznie odpowiadają na naszą ofertę i jednocześnie pomagają w tworzeniu placówki. Na koniec miesiąca  lutego br. deklarację uczestnictwa w zajęciach/ spotkaniach  Klubu Senior+ złożyło 30 osób. Średnia frekwencja w miesiącu wynosiła 14,5.

W miesiącu lutym br. klubowicze Klubu Senior+ poprzez uczestnictwo  w  wykładzie  specjalisty pracy socjalnej tut. OPS mieli możliwość przybliżenia sobie wiedzy na temat polityki senioralnej.

Do  ciekawych spotkań należy również zaliczyć spotkanie z Panią Justyną Czajkowską, która zaprezentowała  właściwości zdrowotne oleju tłoczonego na zimno. Bardzo dziękujemy Pani Justynie za poświęcony nam czas.

Z kolei Święto Zakochanych  zwane Walentynkami było okazją  do wspomnień przy  o miłościach z lat szkolnych. Nie zapomniano  również o solenizantce P. Walentynie, której  odśpiewano „Sto lat” i składano serdeczne życzenia imieninowe.

W tłusty czwartek nie obyło się bez smażenia pączków, faworków i miło spędzonego czasu przy kawie i herbacie. Zapachy przygotowywanych słodkości roznosiły się po całym budynku.

Seniorzy są pomysłodawcami utworzenia grupy artystycznej o nazwie „Na Plus”.

Na co dzień w Klubie Senior + nie ma czasu na nudę. Seniorzy robią wiele ciekawych rzeczy, a z kolejnymi miesiącami będzie ich coraz więcej.

Te wszystkie zajęcia sprawiały seniorom wielką radość.

Już w marcu br. zapraszamy na spotkania z dietetykiem, planujemy również warsztaty kulinarne. Pod  bacznym okiem fizjoterapeutki seniorzy będą mieli możliwość poprawy swojej kondycji, wzmacniania mięśni i ćwiczenia oddechu.

Dla jeszcze niezdecydowanych przypominamy:

Klub Senior+ czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00. Klub swoją siedzibę ma przy ul. Targowej 5 (I piętro). Pobyt w Klubie jest nieodpłatny. Trzeba tylko złożyć deklarację  uczestnictwa. ZAPRASZAMY.