Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie informuje, iż prowadzi rekrutację dzieci i młodzieży na letni wypoczynek organizowany z ramienia Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie.
Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży z utrudnionym dostępem do wypoczynku. Udział w proponowanych formach wypoczynku jest bezpłatny (dzieci i młodzież nie ponoszą żadnych kosztów). Grupami priorytetowymi są dzieci i młodzież:
- objęte pieczą zastępczą;
- pochodzące z rodzin żyjących w trudnych warunkach materialnych, w tym:
- z rodzin wychowujących troje lub więcej dzieci,
- samotnie wychowywane, o których mowa w art. 20b pkt 2 ustawy o systemie oświaty (t.j.: Dz. U. z 2024 r., poz. 850),
- z zaburzeniami somatycznymi potwierdzonymi zaświadczeniem lekarskim i zamieszkujące w środowisku ekologicznie zagrożonym.
Przedział wiekowy uczestników: 9-14 lat
Organizator wypoczynku:
Centrum Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras z Lublina
Miejsce wypoczynku:
Poronin – Ośrodek Wypoczynkowy „U Pyrnicki” w Poroninie ul. Anieli Gut-Stapińskiej 20, 34-520 Poronin
Liczba miejsc dla Gminy Borne Sulinowo: 13
Termin turnusu: 02.08. – 11.08.2025
Zgłoszeń dzieci i młodzieży zainteresowanych wyjazdem na kolonię rodzice mogą dokonywać telefonicznie u pracowników socjalnych w terminie do dnia 30.06.2025 r. Szczegółowych informacji nt. wyjazdu udzielają pracownicy socjalni.
Dostępne są dla Państwa numery telefonów: 94 37 331 83; 94 37 339 59; kom. 660 538 415.