» Aktualności

Wyjazd integracyjny w Góry Stołowe

W dniach 15-17.10.2013 r. uczestnicy projektu systemowego ,,Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji społecznej w powiecie szczecineckim", uczestniczyli wraz z rodzinami w wyjeździe integracyjnym w Góry Stołowe. Grupa 34 osób zakwaterowana została w pięknie położonym pensjonacie ,,Lissa" w Łężycach. Czas spędzono na  zwiedzaniu wielu interesujących miejsc województwa dolnośląskiego.

W ciągu 3 dni uczestnicy wycieczki w towarzystwie ciekawie opowiadających historię przewodników, odwiedzili tajemnicze Podziemne Miasto Osówka- Sztolnie Walimskie, przepiękny Zamek Książ w Wałbrzychu,  Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdroju- Czermnej, Pijalnię Wód Leczniczych, gdzie sprawdzono ich dobroczynne działanie oraz Park Muzyczny w Kudowie Zdroju. Zobaczono również misternie wykonaną ruchomą szopkę, którą udostępniają do zwiedzania prywatni właściciele.

Grupa wytrwałych uczestników zdobyła ,,Szczeliniec Wielki"(919 m  n.p.m.) i mogła cieszyć się widokiem pięknej panoramy. Na rozgrzewkę wszyscy uraczyli się gorącą herbatą i kawą w schronisku ,,Na Szczelińcu".

W trakcie całego wyjazdu dopisywała pogoda. Wzajemnej integracji sprzyjały wspólnie spożywane, pyszne posiłki oraz wspólnie spędzone wieczory.

   Wszystkie osoby, które brały udział w tym wyjeździe integracyjnym, wróciły do domu pełne wrażeń i zadowolenia z poznania nowych miejsc.

Przydatne linki

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Spłecznej w Bornem Sulinowie
Wszelkie prawa zastrzeżone